Renklerin DünyasıAnaokulu (ÖZEL RENKLERİN DÜNYASI ANAOKULU) 2001 yılında Karşıyaka Girne semtinde bahçe içinde 2 katlı 400 m karelik müstakil binasında 73 çocuk kapasiteli binasında faaliyete geçmiştir. Okulumuz çocukların yaşlarına, bireysel özelliklerine uygun yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirici, eğitici oyuncaklar, materyaller ve etkinlik köşeleri ile donatılmıştır. Aydınlık sağlıklı ve güvenli sınıflar ile geniş bahçe ve oyun alanları, ev ortamının sıcaklığını, sevecenliğini yansıtacak şekilde düzenlenmiştir. 
      Renklerin Dünyası Anaokulu, okul öncesi çocuklara yaşıtları ile bir araya gelebilecekleri sosyal ve eğitici bir ortamda deneyimli eğiticiler rehberliğinde sağlıklı gelişimlerini hedeflemektedir.  Anaokuluna ilk defa başlayacak çocuklarımız için alıştırma programı oluşturulmaktadır. Amacımız çocuğumuza okulumuzu sevdirerek yeni bir eğitim öğretim yılına başlatmaktır. Eğitimimiz sevgi, şefkat ve anlayış içinde bireysel özellikleri göz önünde bulundurularak yürütülür. Çocuklarımız, özgüvenlerini kazanmaları için seçim yapmaya ve sorgulamaya yönlendirilirler. 
     Renklerin Dünyası Anaokulu; uzman psikolog kurucuları ile 3 – 4 – 5 – 6 yaş grubu çocuklarına hizmet vermektedir.

    Çocuklarımızın aldığı grup eğitimi programı, uzm. psikolog tarafından her öğrenciye belirli periyotlarla uygulanan gelişimsel tarama testlerinin analizlerinin değerlendirilmesi ile hazırlanan ve uygulanan bireysel eğitim programı ile desteklenmektedir.

    Okul öncesi dönemine denk gelen bu yaş gruplarının tüm gelişimsel özellikleri uzm. psikolog tarafından takip edilerek aile ile iletişim sürekli canlı tutulmaktadır. Aile işbirliğine önem veren kurumumuz uzm. psikolog desteği ile çocuklar, aile dinamikleri ve bireysel sorunlarla ilgili hizmet vermektedir. 

   Eğitimli, dinamik ve fark yaratan kadromuzla çocukların bireysel farklılıklarını kabullenmek ve anlamanın yanı sıra, gelişiminde keşfettiğimiz güçlü yönlerini ve yatkınlıklarını özgün eğitim programımızla da uzm. psikolog kurucularımızın kontrolünde destekliyoruz

 
Uygar ocukevi ve ocuk Kulb

© Renklerin Dünyası Anaokulu
Adres : 1823 Sk. No:12 Girne Caddesi Karşıyaka / İZMİR
Toplam Ziyaretçi Sayısı
314
Online Ziyaretçi Sayısı
1
WEB TASARIM : DNZ WEB DİZAYN